Artykuły

Poznaj zakres opieki psychologa, psychiatry i psychoterapeuty

Wsparcie psychologiczne specjalistów

 

W Grupie LUX MED świadczymy opiekę psychologa, psychiatry oraz psychoterapeuty, dzięki czemu nasi Pacjenci mogą wybrać wsparcie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

 

Psychiatra

Psychiatra zajmuje się badaniem zaburzeń i chorób psychicznych, a także ich leczeniem oraz zapobieganiem ich występowaniu. Po rozpoznaniu objawów stawia diagnozę i ma możliwość stosowania środków farmakologicznych. Ukończył 5-letnie szkolenie specjalistyczne po studiach medycznych lub jest w trakcie szkolenia.

Psycholog

Psycholog ukończył 5-letnie studia magisterskie. Ma odpowiednie kwalifikacje, aby posługiwać się testami psychologicznymi, a także wydawać orzeczenia i zaświadczenia oraz stawiać diagnozę psychologiczną.

Psychoterapeuta

Psychoterapeuta ukończył podyplomowe szkolenie w zakresie psychoterapii w jednym z certyfikowanych ośrodków psychoterapii. Psychoterapeutami najczęściej zostają osoby, które ukończyły studia humanistyczne lub medyczne. Psychoterapia jest metodą leczenia zaburzeń nerwicowych (obecnie klasyfikowanych jako zaburzenia lękowe), zaburzeń osobowości, chorób psychosomatycznych oraz rozmaitych problemów natury psychologicznej. Podstawowym środkiem leczenia w psychoterapii jest specyficzny rodzaj relacji pomiędzy Pacjentem a psychoterapeutą.

 

Uprawnienia do wystawiania recept i zwolnień lekarskich ma tylko lekarz.

 

W przypadku pojawienia się pytań zapraszamy do kontaktu z Recepcją lub dedykowaną Infolinią sieci Harmonia (tel.: 22 338 16 11).

 

ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM

 

Z usług psychoterapeuty, psychologa i psychiatry skorzystasz w poniższych placówkach:

 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności.