Powrót do szkoły 2020 | Jak pomóc dzieciom i sobie odnaleźć się w szkole w realiach pandemii?

03-09-2020

Tegoroczny rok szkolny rozpoczyna się inaczej niż zwykle ponieważ oprócz standardowych przygotowań zmagamy się z pandemią. Dzieci podobnie jak ich rodzice mogą odczuwać niepokój, mieć dodatkowe pytania, trudności w powrocie do zajęć i z koncentracją na lekcjach. W trakcie webinaru porozmawiamy o tym jak pandemia może wpływać na psychikę uczniów, jak rozmawiać z dziećmi o bieżącej sytuacji i pomóc im skupić się na nauce.
Omówimy praktyczne rozwiązania i potencjalne trudności tak aby rodzice w porę mogli podjąć działanie i nie przegapić wczesnych sygnałów pogorszenia samopoczucia u dziecka.

 

Zapraszamy 23 września 2020 r. (środa) o godz. 19:00 do wzięcia udziału w webinarium, podczas którego zostaną poruszone następujące tematy:
  • Jak obecna sytuacja może wpływać na psychikę naszych pociech
  • Jak wspólnie z dziećmi odnaleźć się w nowych realiach szkoły?
  • Jak rozmawiać o emocjach i radzić sobie ze stresem?
  • Jak pomóc dzieciom mimo trudnej sytuacji skupić się na nauce?

 

Czas trwania: 90 min – wykład, 30 min – dyskusja i pytania

Prowadzący: mgr Anna Kossowska

Wykup uczestnictwo w webinarze

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności.