Grupy wsparcia

06-12-2022

Problemy potrafią przytłaczać, ale nie musisz rozwiązywać ich w pojedynkę. Stworzyliśmy bezpieczne rozwiązanie w postaci grup wsparcia, dzięki któremu pomagamy zrozumieć emocje i poznać sposoby radzenia sobie z oczekiwaniami i presją. Podczas spotkań Pacjenci mogą swobodnie dzielić się swoimi przemyśleniami oraz wzajemnie wspierać w procesie leczenia.

Bazując na naszym doświadczeniu przygotowaliśmy dla Państwa trzy grypy wsparcia:

Grupa wsparcia dla mężczyzn

Prowadzący: mgr Marcin Kuszyński

Opis spotkania: Grupa wsparcia skierowana jest do wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku, chcących lepiej zrozumieć siebie, swoje działania, motywacje, myśli i uczucia.
W czasie spotkań będziemy poruszać tematy związane z oczekiwaniami, z jakimi mierzy się mężczyzna. Przejdziemy przez poszczególne etapy dojrzewania mężczyzny, analizując wnikliwie męskie emocje i potrzeby. W atmosferze dyskrecji i szacunku zapewniamy przestrzeń, w której każdy mężczyzna może wymienić się swoimi odczuciami na nurtujące tematy, podzielić się zarówno swoimi sukcesami, jak i staraniami, które na co dzień nie mają szansy zostać zauważone, docenione, wysłuchane.

Warsztaty dla wysoko wrażliwych

Prowadzący : mgr Klara Kostrzewa

Opis spotkania:
Grupa skierowana jest do osób, które ponadprzeciętnie doświadczają bodźców zewnętrznych. Mierzą się z poczuciem winy, niską samooceną i odczuwają symptomy somatyczne, takie jak: częste bóle głowy, pleców, problemy gastrologiczne.

Podczas spotkań wspólnie będziemy poznawać oblicza wysokiej wrażliwości i przyglądać się jej zaletom oraz wyzwaniom, jakie stawia. Uczestnicy warsztatów poznają sposoby na przestymulowanie oraz metody radzenia sobie z lękiem przed akceptacją. W trakcie spotkań zapewnimy przestrzeń na kreatywne wyrażanie siebie i na milczenie, na głębszą refleksję i na wspólną dyskusję.

Moje życie z chorobą afektywną dwubiegunową

Prowadzący: mgr Ewa Dębicka

Opis spotkania:
Grupa wsparcia skierowana jest do osób mierzących się z chorobą afektywną dwubiegunową, które osiągnęły stan reemisji objawów.

Program składa się ze spotkań o charakterze psychoedukacyjno-terapeutycznym. W trakcie nich uczestnicy dzielą się własnymi doświadczeniami przebiegu choroby. Interwencja ta łączy w sobie cechy terapii grupowej, interpersonalnej oraz poznawczo-behawioralnej. Udział w spotkaniach pozwoli uczestnikom uzyskać praktyczną wiedzę z zakresu rozumienia swojej choroby oraz zauważania objawów, które świadczą o nawrotach choroby.

Wykonaj krok w stronę spokojniejszej codzienności. Zaufaj specjalistom z Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia i zapisz się na terapię grupową. Z pomocą naszych specjalistów poznasz siebie na nowo 🙂

 

Masz pytania lub wątpliwości?
Zadzwoń
22 338 16 11

  • Więcej informacji na temat terapii grupowych, a także dat rozpoczęcia spotkań można uzyskać również
    Bezpośrednio w Recepcji Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności.