Grupa wsparcia dla ofiar przemocy domowej

03-03-2020

Centrum Medyczne HARMONIA prowadzi Grupę Wsparcia dla osób doświadczających dominacji psychicznej, fizycznej lub ekonomicznej ze strony partnera, dzieci, rodziców lub innych osób wspólnie zamieszkujących.

Sesje grupowe pozwalają uczestnikom na wspólna wymianę doświadczeń i własnych sposobów radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Każdy z uczestników ma możliwość przyjrzenia się swoim odczuciom i zachowaniu w kontakcie z innymi ludźmi.

W trakcie trwania zajęć dowiadujemy się, jak wzmocnić swoje kompetencje osobowościowe i zdolności do przeciwstawienia się sprawcom wykorzystującym przewagę sił i powodującym cierpienie.

Terminy i częstotliwość spotkań: grupa spotyka się we wtorki o 18.30 w Centrum Medycznym Harmonia ul. Narbutta 83 lok. U2. Czas spotkania to 90 min. Koszt 80 zł.

Głównym celem działania grupy jest:

  • wsparcie dla ofiar przemocy – dostarczenie kolejnej formy pomocy – osobom, które z racji doznawanej w rodzinie formy przemocy nie czuja się bezpiecznie,
  • dodawanie sobie wzajemnej odwagi w celu przezwyciężenia poczucia bezradności i bezsilności,
  • przezwyciężenie poczucia wstydu i wyjątkowości swojej sytuacji,
  • dostarczenie motywacji i energii do działań pozwalających na rozwiązanie problemu,
  • wzmacnianie systemu wsparcia społecznego co ułatwi osobom dotkniętym przemocą radzenie sobie z wieloma codziennymi trudnościami.

Zapisy: Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem prześlij proszę zgłoszenie na adres dop.narbutta@luxmed.pl – recepcja skontaktuje się z Tobą i udzieli wszelkich, niezbędnych informacji.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki Cookies. Są one zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celach statystycznych oraz ułatwienia korzystania z serwisu. Ustawienia te zawsze można zmienić. Szczegółowe informacje o plikach Cookies znajdują się w Polityce Prywatności.